Skip to main content

ANA 8 Relocation Coordinators

If you have any questions regarding the move to ANA 8 or any related matter, please contact your relocation coordinator.

Department of Laboratory Medicine

General coordinator

Forskare

Lars Frelin

Telefon: 08-524 836 32
Enhet: Avdelningen för klinisk mikrobiologi
E-post: Lars.Frelin@ki.se

Clinical Pharmacology

Forskare

Eleni Aklillu

Telefon: 0(8)-585 878 82
Enhet: Avdelningen för klinisk farmakologi
E-post: Eleni.Aklillu@ki.se

Doktorand

Abbie Barry

Enhet: Eleni Aklillus grupp
E-post: abbie.barry@ki.se

Clinical Chemistry

Forskarassistent

Tomas Jakobsson

Enhet: Avdelningen för klinisk kemi
E-post: Tomas.Jakobsson@ki.se

Forskningssamordnare

Matteo Pedrelli

Telefon: 08-524 837 40
Enhet: Institutionen för laboratoriemedicin (LABMED), H5
E-post: Matteo.Pedrelli@ki.se

Clinical Immunology & Transfusion Medicine

Laboratorietekniker

Kerstin Bergman

Telefon: 08-524 835 90
Enhet: Avdelningen för Klinisk Immunologi o Transfusionsmedicin
E-post: Kerstin.Bergman@ki.se

Forskare

Harold Marcotte

Telefon: 08-524 835 90
Enhet: Avdelningen för Klinisk Immunologi o Transfusionsmedicin
E-post: Harold.Marcotte@ki.se

Clinical Microbiology

Avdelningsadministratör

Marita Wallenberg Lundgren

Telefon: 08-524 836 56
Enhet: Avdelningen för klinisk mikrobiologi
E-post: Marita.Wallenberg-Lundgren@ki.se

Clinical Physiology

Forskare

Barbara Norman

Enhet: Avdelningen för klinisk fysiologi
E-post: Barbara.Norman@ki.se

Forskare

Helene Fischer

Enhet: Avdelningen för klinisk fysiologi
E-post: Helene.Fischer@ki.se

Forskarassistent

Rodrigo Fernandez Gonzalo

Enhet: Avdelningen för klinisk fysiologi
E-post: rodrigo.gonzalo@ki.se

Pathology

Avdelningsadministratör

Mia Bjerke

Telefon: 08-524 835 54
Enhet: Avdelningen för patologi
E-post: Mia.Bjerke@ki.se

Laboratorietekniker

Maria Norgård

Enhet: Avdelningen för patologi
E-post: Maria.Norgard@ki.se

Department of Medicine, Huddinge

Biomedicinsk analytiker

Elisabeth Henriksson

Telefon: 08-524 838 65
Enhet: Centrum för infektionsmedicin
E-post: Elisabeth.Henriksson@ki.se

Biomedicinsk analytiker

Lena Radler

Telefon: 08-524 838 65
Enhet: Centrum för infektionsmedicin
E-post: Lena.Radler@ki.se

Projektsamordnare

Carin Dahlberg

Telefon: 08-524 837 81
Enhet: Alici
E-post: carin.dahlberg@ki.se

Department of Dental Medicine

Forskningssamordnare

Nikolce Tudzarovski

Enhet: OF.Oral diagnostik & rehablititet.Oral diagn & kirurgi
E-post: nikolce.tudzarovski@ki.se

Professor/övertandläkare

Malin Ernberg

Telefon: 08-524 882 36
Enhet: OF.Oral diagnostik & rehabilitering
E-post: Malin.Ernberg@ki.se